Wiadomości z UJ

Nawigacja Nawigacja

Osoby kontaktowe w sprawach Coimbra Group:

Przedstawiciel UJ w Coimbra Group:

Dorota Maciejowska

Biuro Prorektora UJ ds. współpracy międzynarodowej

dorota.maciejowska@uj.edu.pl

COIMBRA GROUP 3-MINUTE-THESIS JAGIELLONIAN UNIVERSITY

Zaproszenie do udziału w konkursie - COIMBRA GROUP 3-MINUTE-THESIS JAGIELLONIAN UNIVERSITY® (CG 3MT JU)

Organizatorzy: Uniwersytet Jagielloński

Współorganizator: Towarzystwo Doktorantów UJ

pod patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego,

prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka,

Zapraszamy Wszystkich Doktorantów UJ do udziału w Konkursie COIMBRA GROUP 3-MINUTE-THESIS JAGIELLONIAN UNIVERSITY®. Konkurs polega na przedstawieniu pracy badawczej realizowanej na studiach doktoranckich lub w szkołach doktorskich w Uniwersytecie Jagiellońskim podczas trzyminutowej, ustnej prezentacji w języku angielskim z wykorzystaniem tylko jednego slajdu.

W 2020 roku Uniwersytet Jagielloński, jako członek międzynarodowej sieci Coimbra Group organizuje pierwszą edycję tego konkursu. Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc przewidziane są atrakcyjne nagrody, m.in. wyjazdy na staże naukowo-badawcze do wybranego uniwersytetu zrzeszonego w Coimbra Group.  Zdobywca pierwszego miejsca CG 3MT JU ma szansę reprezentować Uniwersytet Jagielloński podczas finału konkursu, który w tym roku odbędzie się w Montpellier.

Konkurs CG 3MT JU przeprowadzany jest w dwóch etapach:

Etap I – eliminacje, podczas którego Jury UJ wyłoni 10 uczestników, którzy zakwalifikują się do finału,

Etap II – finał, podczas którego Jury wyłoni laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.

Reguły konkursów organizowanych na całym świecie pod nazwą 3 Minute Thesis (3MT®) zostały opracowane w 2008 roku na Uniwersytecie Queensland w Australii. Od 2017 roku Coimbra Group - sieć najstarszych i najbardziej prestiżowych uniwersytetów w Europie przeprowadza finał konkursu 3MT podczas swojego corocznego Walnego Zgromadzenia (General Assembly).

Regulamin konkursu dostępny jest poniżej.

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 10 lutego 2020 roku, za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego. Formularz ten zostanie otwarty wkrótce.

Strona poświęcona konkursowi oraz wszystkie szczegółowe dane będą dostępne wkrótce pod adresem:

doktoranci.uj.edu.pl/cg3mtju

Kalendarium konkursu:

• Termin elektronicznej rejestracji: 10 luty 2020
  • Informacje o kwalifikacji zostaną przekazane w ciągu 7 dni
  • Etap I – eliminacje, podczas którego Jury UJ wyłoni 10 uczestników, którzy zakwalifikują się do finału: ok. 26 lutego 2020 (termin zostanie potwierdzony wkrótce)
  • Etap II – finał, podczas którego Jury wyłoni laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca: 25 marca 2020 (termin zostanie potwierdzony wkrótce)

Serdecznie zachęcamy do udziału w tej wyjątkowej inicjatywie!